Kurumsal

Organizasyon

Gümrük idareleri, Dış ticaret, kambiyo, vergi , milletlerarası ticaret anlaşmaları, taşıma mevzuatı, standardizasyon mevzuatı, kıymet anlaşmaları, teşvik ve yabancı sermaye mevzuatı ile gümrük mevzuatı gibi birçok mevzuatın kesiştiği ve işlemlerin tamamlandığı noktada işlem yürütmektedir. İthalat  ve  İhracat işlemlerinde malın siparişinden başlamak suretiyle yukarıda belirtilen mevzuatın, doğru bir şekilde  yorumlanması ve eşyanın  hızlı bir şekilde  alıcısına teslim edilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin hatasız tamamlanması  ve tatbikata yön verme, bilgi, tecrübe ve teknolojinin tüm işlemlerde kullanılmasını gerektirmektedir.
Gümrükleme hizmetinde etkinlik bu yolla arttırılmaktadır. Bu etkinliğin arttırılması nitelikli personel ve doğru organizasyon ile olduğunun bilincinde olan Maksimum , sistemini bu bilinç üzerine inşa etmiştir.

İç Operasyon 

Gümrük hizmeti, gümrüklere ulaşmış olan malın belgelerinin ve gümrükleme ile ilgili iş emrinin alınması, belgelerin birbiri ile uyumunun kontrolü, GTİP ve rejim açısından incelenmesi, beyannamesinin yazılması, gümrükte tescili, muayenesinin yaptırılması, mali mükellefiyetlerin yerine getirilmesi, ambardan alınması ve müşterinin istediği mahalle sevkinin sağlanması aşamalarından geçmektedir.
Bu süreci takip edecek ve nihayetlendirecek iç ve dış operasyon enstrümanları arasında karşılıklı haberleşme ve ekip çalışması anlayışının büyük önemi bulunmaktadır.
Bu bilinçle, sistemini oluşturmuş olan şirketimizin en dinamik olduğu özellik, eşya gümrüklü sahaya gelmeden önce işlemlerin tamamlanabilmesi için gereken her türlü verinin iç operasyon birimlerince hazır duruma getirilmesidir.
Gümrükleme işleminin hızlı ve mevzuat yumağı içinde güvenli olması bu sayede mümkün olabilmektedir.
Maksimum, gümrük işlemlerini eşyalar gümrüklü sahaya gelmeden çözer, geriye eşyalar geldikten sonra düğmeye basmak kalır.

 • Mevzuat ve GTİP Birimi
 • Gümrük Operasyonları Birimi
 • Projelendirme Birimi
 • Hukuk Birimi
 • Kalite ve Eğitim Hizmetleri Birimi
 • Denetim Birimi
 • Bilgi Güvenliği ve Arşiv Birimi
 • Mali İşler Birimi

Dış Operasyon

İstanbul Gümrüklerinden Avrupa Yakasında Halkalı , Atatürk Hava Limanı ve Ambarlı Gümrük Müdürlüklerinde, Anadolu Yakasında ise Erenköy , Haydarpaşa ve Gebze Gümrük Müdürlüklerinde Mobil ofislerimiz ile Dış Operasyon organizasyonumuzun önemli bir bölümünü gerçekleştirmekteyiz. Mobil ofislerimiz interaktif bağlantı ile Merkez ofise bağlı olup , müşterilerimizin işlemleri için anında ve doğru bilgilendirme yapılabilmektedir.
Bununla beraber müşterilerimizin talepleri doğrultusunda başta Kocaeli , Bursa ,İzmir ve Ankara illerinde aktif hizmet sunmaktayız .
Dış Ticaret işlemlerinde büyük önem arz eden insan ve hayvan sağlığı ile standardizasyon kontrolleri için ayrı ayrı birim oluşturan şirketimiz ilgili bakanlıklardan alınması gereken belgeler için Ankara ve İstanbul da hizmet verebilmekte ve tüm dış operasyonunu hızlı bir kurye ağı ile desteklemektedir.

 • Mobil Ofis Birimleri  ( Tam donanımlı ofis ekipmanları ve internet destekli araçlar. )
 • TSE-CE Takip Birimi
 • Ürün Güvenliği Denetimi ( TAREKS ) Takip Birimi
 • Tarım Bakanlığı Takip Birimi
   Belgelendirme Birimi ( Ankara – İstanbul )
 • Kurye Birimi

Hizmet sektöründe çalışan bir şirket olarak müşteri memnuniyetini azami düzeye çıkarmanın ve devam ettirmenin önemini bilmekteyiz . Bu nedenle konusunda deneyimli ve her yeni mevzuat değişikliğinde tam bilgi donanımına sahip Müşteri Temsilcilerimiz ile daima müşterilerimizin yanındayız.